Maria Tecla Andreotti

Maria Tecla Andreotti se narodila v italském Turíně. Na Univerzitě ve Stanfordu v Kalifornii získala titul „Bachelor of Art“. Její zájem o barokní hudbu se rozvinul během studií ve Strasbourgu, kde studovala cembalo na konzervatoři ve třídě Aline Zylberajch a zobcovou flétnu ve třídě Jeana-Françoise Alizona. Současně v Paříži studovala příčnou flétnu u Philippe Suzanne. V roce 1986 získává diplom sólistky na Královské Konzervatoři v Haagu ve třídě Bartholda Kuijkena.

Působila jako sólová flétnistka v Ensemble Baroque de Limoges, se kterým nahrála řadu CD (komorní hudba Telemanna, Rameaua, Bachovy kantáty, atd.). V roce 2006 nahrála Bachovy sonáty s cembalistou Willemem Jansenem a následně vystupovala na předních bachovských festivalech (Leipzig, Freiberg, Salzburg, Ansbach). Pravidelně je zvána k vyučování na pedagogických seminářích profesorů konzervatoří a hudebních škol, stejně tak na různé masterclass.

Její vášeň pro barokní tanec vedla v roce 2004 k založení projektu Le Caprice des Passions ve spolupráci s tanečníky Edith Lalonger a Gilles Poirier. Od roku 2005 spolupracuje v představení Bach Suite na choreografii Bachovy Partity pro flétnu spolu s François Denieau. Další choreografie realizuje v představení Maître à danser z roku 2008. Maria Tecla Andreotti účinkovala v produkci Bourgeois Gentilhomme v režii Denise Podalydèse (Théâtre des Bouffes du Nord) od května 2012 do ledna 2013.