25.06.2017 - 19:00

Svatojánská barokní slavnost

Adresa: Stará radnice - Turistické informační centrum města Brna, Radnická, Brno-Brno-střed, Česko


Program: Svatojánská barokní slavnost

Hudebně taneční představení v třeboňském Divadle J. K. Tyla a barokní scenérii s dobovým ohňostrojem v zámeckém parku. Součástí programu bude zkrácené scénické provedení opery Arminio J. A. Hasseho a barokní tance evropských královských dvorů.

Atmosféru slavností u šlechtického dvora vám zprostředkují:
soubor staré hudby Plaisirs de Musique, umělecký vedoucí Jan Čižmář
Laila Cathleen Neuman (Nizozemí) – soprán
Armin Gramer (Rakousko) – kontratenor
členové vídeňského souboru starého tance Les Plaisirs de la Danse, umělecká vedoucí Margit Legler
členové třeboňského souboru starého tance Campanello

Účinkují

arrow

Jan Čižmář
umělecký vedoucí, loutna, theorba, kytara

Jan Čižmář je všestranný umělec zabývající se hrou na historické drnkací nástroje. Se soubory jako např. Royal Concertgebouw Orchestra, Orchestra of the Age of Enlightenment, Orchestra of the Eighteenth Century, Rotterdam Philharmonic Orchestra či Capella Cracoviensis a pod dirigenty jako Frans Brüggen, Christopher Hogwood, Giovanni Antonini, Yannick Nézet–Séguin či Christina Pluhar pravidelně účinkuje v Evropě, Asii a USA. Vystupuje také jako sólista s barokním a renesančním repertoárem.

Po ukončení studia hry na kytaru a muzikologie v rodném Brně odešel do Londýna studovat na Royal College of Music, kde se začal věnovat hře na loutnu ve třídě Jakoba Lindberga. Ve studiu pokračoval na Královské konzervatoři v Haagu, kde jeho učiteli byli Nigel North, Joachim Held, Mike Fentross a Christina Pluhar.

Byl zakladatelem a šéfredaktorem českého kytarového časopisu Kytara a pravidelně přispívá i do dalších hudebních periodik. Intenzivně se také věnuje ediční a badatelské činnosti v oblasti staré hudby.

Jan Čižmář vyučoval hru na loutnu a příbuzné nástroje na Hudební akademii Karola Szymanowského v Katowicích v Polsku, v současnosti působí na JAMU v Brně a na Akademii staré hudby při FF MU v Brně. Pravidelně vyučuje na kurzech a masterclass v Evropě i zámoří.

www.jancizmar.com

Mapa