26.11.2018 - 19:30

MELODIE Z ROKU RAZ DVA

Adresa: Hudební fakulta JAMU, Komenského náměstí, Brno-Město, Česko

BOHEMIAN LUTE ORCHESTRA (členové České loutnové společnosti)
slovem bude provázet speciální host: Jiří Tichota (Spirituál Kvintet)
Jiří Tichota je znám širokému okruhu posluchačů coby zakladatel Spirituál Kvintetu, a také jako erudovaný hudební vědec zabývající se starou hudbou, zejména loutnovou. Díky němu a LP Písničky z roku raz dva pronikly ty nejkrásnější renesanční evropské písně ve vkusných a vtipných úpravách až k táborovým ohňům a do povědomí celých generací. Jiří Tichota bude průvodcem večerem, ve kterém mu vzdá hold první český loutnový orchestr složený z členů České loutnové společnosti. Zazní také skladby z nejstaršího českého loutnového sborníku, kterému se přezdívá Codex Jacobides, ve kterém jsou kromě skladeb užitých Spirituál Kvintetem, také například skladba Paduana Hispanica, známá z filmu Noc na Karlštejně.
Na programu renesanční a barokní hudba z nejrůznějších pramenů v úpravě pro renesanční loutny.
M. Praetorius., P. Attaignant, J. Dowland, T. Susato, Codex Jacobides, Anonym, ad.
Vstupné 50 Kč – na místě

Program: Hudební sanssouci

Kouzlo momentu, hudební intimita, improvizace a emoce jsou hlavními atributy programu hlavních tváří souboru Plaisirs de Musique – Marty Kratochvílové a Jana Čižmáře. Program pečlivě sestavený a vybraný pro konkrétní příležitost a místo zahrnuje známou i nově objevenou hudbu starších stylových období v provedení na dobové nástroje, stejně jako hudební vyprávění postavené mimo jakýkoliv styl i období.
Program bude pravděpodobně zahrnovat jména jako Bach, Vivaldi, Weiss, Telemann, Leopold I., Geminiani, ale překvapí také neznámými skladbami a neočekávanými momenty.

Mapa