03.11.2019 - 17:00

Hudební archeologie XVII

Adresa: Archeologický ústav AV ČR, Mikulčice, Česko

Přijměte pozvání na hudební lahůdku z cyklu pořadů propojujících hudbu s archeologií.
Domácí hudební salóny bohatých měšťanů 19. století byly přirozeným prostředím pro provozování komorní hudby. Soubor Arte dei Suonatori nás pečlivým výběrem skladeb přenese na jedno z těchto hudebních soireé ve Varšavě.

Cesta z Mikulčic do Kopčan
Ředitel Archeologického ústavu AV ČR, Brno Vám krátce představí příběh propojování obou částí velkomoravské aglomerace Mikulčice-Kopčany. Díky nově postavenému mostu přes řeku Moravu se po více jak 1000 letech opět spojí česká a slovenská strana aglomerace, aby společně hledaly jak nové vyjádření své vědecké, památkové a přírodní hodnoty, tak své praktické využití hodné 21. století. Tato cesta nebyla a není přímá ani jednoduchá, je plná hledání, částečných neúspěchů, ale i velkých nadějí.

Vstupné dobrovolné

Více na www.mikulcice.arub.cz


Program: Varšavský hudební salon

Když si představujeme jak asi vypadal život bohatých měšťanů v devatenáctém století, často zapomínáme, že jejich domácí hudební salóny byly přirozeným prostředím pro komorní hudbu. Soubor Arte dei Suonatori vás pečlivým výběrem skladeb přenese na jedno z těchto hudebních soireé ve Varšavě.

Na programu: Franciszek Lessel, Józef Elsner, Maria Szymanowska, Wolfgang Amadeus Mozart

Soubor Arte dei Suonatori, který v roce 1993 založili houslisté Ewa a Aureliusz Goliński, je jedním z nejznámějších polských souborů staré hudby na mezinárodní hudební scéně.
https://artedeisuonatori.pl/

Plakát

Mapa