01.05.2023 - 18:18

Barvy: ZELENÁ

Adresa: PF Café, Dominikánské náměstí, Brno-střed, Česko

Dramaturgie a prezentace jednotlivých programů koncertní sezóny Plaisirs de Musique 2023 je založena na hře se slovem „barva“ ve všech jeho významech. Na jedné straně jde o samotné barevné spektrum a výběr skladeb, které mají danou barvu v názvu či v programovém plánu. O barvách však hovoříme i v hudbě, své odstíny pak mají i staré rukopisy, materiály, z nichž jsou vyrobeny hudební nástroje, sama hra světla a stínu je hrou černé a bílé. Na pozadí těchto emočně koncipovaných příběhů jsou připraveny programy, ve kterých – jak je pro nás zvykem – dále objevujeme neznámé skladby z archivních pramenů a přitom navazujeme a rozvíjíme spolupráci s místními i zahraničními umělci.

ZELENÁ – barva jara, života, vegetace, stromů, přírody, ale také pověstného Mendlova hrášku – nahlédneme do augustiniánské sbírky, která skrývá nejedno překvapení.

Skladby v kombinaci flétna – loutna zahrají Marta Kratochvílová a Jan Čižmář, program doplní vystoupení renesančního traversového consortu Tourdion.

Na programu: Codex Jacobides, Suita rusticana (augustiniánská sbírka) J. A. Losy – Suita B dur, F. W. Rust – Suita D dur


Mapa