17.04.2023 - 19:19

Barvy: MODRÁ

Adresa: PF Café, Dominikánské náměstí, Brno-střed, Česko

Dramaturgie a prezentace jednotlivých programů koncertní sezóny Plaisirs de Musique 2023 je založena na hře se slovem „barva“ ve všech jeho významech. Na jedné straně jde o samotné barevné spektrum a výběr skladeb, které mají danou barvu v názvu či v programovém plánu. O barvách však hovoříme i v hudbě, své odstíny pak mají i staré rukopisy, materiály, z nichž jsou vyrobeny hudební nástroje, sama hra světla a stínu je hrou černé a bílé. Na pozadí těchto emočně koncipovaných příběhů jsou připraveny programy, ve kterých – jak je pro nás zvykem – dále objevujeme neznámé skladby z archivních pramenů a přitom navazujeme a rozvíjíme spolupráci s místními i zahraničními umělci.

MODRÁ – repertoár bude zahrnovat hudbu nebeskou, hudbu, která se vznáší v povětří a jejíž čas plyne mimo přízemní struktury. Modrá současně evokuje vodu, moře, v programu tedy budou i skladby zurčící jako horská bystřina a šumící jako příboj oceánu.

Provázet hudbou i slovem bude loutnista Jan Čižmář, jako host vystoupí hráč na theorbu a barokní kytaru Marcin Kranz, student AMUZ Katowice a MDW Wien.

Na programu:

Bergamasca (improvizace)

G. G. Kapsberger: Bergamasca, Preludio primo, Passacaglia

G. Sanz: Folia, Espanoletas

A. Carbonchi: Ciaccona

A. Piccinini, J. A. Losy, G. Finger

 


Mapa